W piątek, 11 września uczniowie z klas 5b i 6d pod opieką pani Anny Katowicz, pani Agnieszki Ptak i pana Tomasza Szewczaka udali się do Centrum Edukacji Ekologicznej „Salamandra” w Myśliborzu. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Pracownicy Centrum zaplanowali dla nas spacer po Wąwozie Myśliborskim. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Podczas lekcji w terenie utrwaliliśmy znajomość form ochrony przyrody w Polsce, rozpoznawaliśmy różne gatunki drzew, opisywaliśmy ich korę, liście, a także nauczyliśmy się obliczać wiek drzew. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała.