W ramach projektu unijnego „Szkoła z Kluczem” grupa gimnazjalistów spędziła sobotę we Wrocławiu. Najpierw udaliśmy się do Hydropolis, gdzie pod kierunkiem przewodnika pogłębialiśmy wiedzę o wodzie. Dowiedzieliśmy się jak powstała woda na Ziemi, jakie organizmy żyją w najgłębszych miejscach oceanów, poznaliśmy historię inżynierii wodnej. Na koniec udaliśmy się do strefy relaksu, gdzie odpoczywaliśmy na świetlistych leżakach, oglądając wschód Księżyca nad fantastyczną plażą. Drugą część wycieczki spędziliśmy w Hali Stulecia, gdzie zwiedzaliśmy wystawę minerałów i skamieniałości. Na wystawie można było zobaczyć dowody bezpośredniej ewolucji w postaci skamieniałości między innymi trylobitów i amonitów oraz wiele przepięknych okazów minerałów z całego świata.

Dzień wcześniej uczniowie wzięli udział w spotkaniu z p. Bolesławem Grabowskim, geografem i podróżnikiem. Wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji na temat Kaukazu, Gruzji i Armenii.

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza 10 w każdy wtorek w godzinach 12.00-17.00.

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II

Logowanie