Ogłoszenia dyrekcji

Klasa Ekomaniaków

kl. 1-3

kl. 4-8

My nie próżnujemy, my nadal pracujemy! Tak uczniowie klas ósmych podsumowali swój udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile 2020, która przeprowadzona była 19. kwietnia.

Celem akcji Żonkile jest propagowanie wiedzy na temat powstania w getcie warszawskim. Dlaczego  to akurat żonkile stały się symbolem?

Marek Edelman to bohater i ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej (ŻOB). Co roku, 19 kwietnia w rocznicę powstania w getcie składał on bukiet z żonkili pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie. Wraz z nim przychodziło coraz więcej osób z żółtymi kwiatami. To właśnie dlatego żonkile 19.04 co roku rozdawane są przez tysiące wolontariuszy na ulicach, stając się symbolem zbiorowej pamięci.

Tegoroczna edycja jest szczególna, bo i szczególne są warunki, z którymi przyszło nam się zmierzyć. W sytuacji, która zmusza nas do zachowania społecznego dystansu, jeszcze bardziej doceniamy wartość wspólnoty i ludzkiej solidarności

Od początku towarzyszy hasło „Łączy nas pamięć” – niech pamięć połączy nas i w tym roku, choć nietypowo, bo wirtualnie .Uczniowie wykonali piękne żonkile i wraz z życzeniami przesyłaliśmy je do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Jakub Kłobucki

Dawid Wróbel

Kacper Prymas

Jestem dumna z naszych uczniów!

Ewa Grobelna

Logowanie

Jak korzystać z modułu zadania domowe - od strony ucznia i rodzica

Profilaktyka-Koronawirus