Klasa Ekomaniaków

kl. 1-3

kl. 4-8

Jury ,Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „ MŁODZI TWÓRCY LITERATURY” NIE NA KOŃCU JEST MOJE MIEJSCE ,w składzie:  Ewa Nowak – pisarka i publicystka , Martyna Chuderska – dziennikarka radiowa po zapoznaniu się z 317 pracami, które wpłynęły na konkurs zdecydowało przyznać wyróżnienie uczniowi  naszej szkoły Kacprowi Prymasowi .

Jest to ogromny sukces Kacpra, który w swojej niezwykłej pracy opisał siebie, swoje zmagania z chorobą, kontakty z przyjaciółmi.

W wypowiedzi dał także mnóstwo wskazówek dla rówieśników:

„Miejcie swoje miejsca, w których chowacie marzenia i oby się spełniały! Jestem chory, ale pomimo tego mogę powiedzieć ,że jestem wielkim szczęściarzem , bo spotkałem ludzi, którzy pomogli mi uwierzyć w siebie , którzy zobaczyli we mnie nie tylko  chorego dzieciaka, ale prawdziwego bohatera  ,który codziennie stawia czoła trudnym wyzwaniom  a mimo to potrafi się uśmiechać . Taki jestem -a przynajmniej staram się być . Nawet kiedy boli ,kiedy walczymy z lekarzami o moje życie wiem ,że bracia komandosi są ze mną na dobre i na złe . Nie ma już w mojej głowie strachu…Budka marzeń ma szeroko otwarte drzwi, przez które wpada mnóstwo światła, nadziei i dobra, które dostaje od ludzi . Umiem się tym dobrem dzielić. Choroba nie sprawia, że myślę tylko o sobie . Jestem częścią wielkiej całości , komandoskiej braci i mam swoje obowiązki wobec innych- słabszych i potrzebujących.”

Niestety chłopiec nie mógł w grudniu pojechać do Płocka na uroczyste podsumowanie konkursu. Do szkoły już w styczniu dotarły nagrody i dyplom.

Gratulujemy Kacprowi ogromnego sukcesu literackiego!

Przeczytaj :)