Klasa Ekomaniaków

kl. 1-3

kl. 4-8

Wrześniowe „Sprzątanie Świata” w klasach I-III przebiegało w tym roku szkolnym pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!” Polegało ono na szybkiej zbiórce surowców wtórnych, podczas której, dbający o losy Ziemi, uczniowie zebrali:
560,43 kg plastikowych nakrętek, 155,55 kg zużytych baterii, 34,10kg puszek i 77 telefonów.
W zbiórce nakrętek wyróżnili się:
Gabriela Barowicz – 125kg – 2a
Paweł Król – 51kg – 2a
Marta Romaniecka – 42kg – 3a
Julia Kanarska – 22kg – 2c
Kacper Hazy – 18kg – 1a
Najwięcej – 17 telefonów przyniosła Milena Kubka z 1c, Mikołaj Pałkowski z klasy 3b zgromadził– 20kg baterii, a Julia Kanarska z 2c– 10kg puszek.
Akcję zakończył „ Dzień Zielonych”- wesołych Ekomaniaków, zadowolonych z solidnie wykonanej pracy porządkowej.
Gratulujemy zaangażowania wszystkim Ekologom. Przypominamy też o październikowej zbiórce żołędzi i kasztanów.

kat