Klasa Ekomaniaków

kl. 1-3

kl. 4-8

Dzisiaj rozpoczęliśmy spotkania z Filharmonią na wesoło.  To audycje, na których odkrywaliśmy różne instrumenty, poznawaliśmy ciekawe historię, zapoznawaliśmy się z ciekawymi wydarzeniami z przeszłości.  Ten sezon będzie stał pod znakiem odkryć i wynalazków. Na dobry początek…odkrywaliśmy Amerykę.

Dowiedzieliśmy się,że Krzysztof Kolumb nie dopłynął do Indii jak planował,tylko do zupełnie nowego lądu. Po dziś dzień mówi się, że jest to nowy kontynent, nowy świat. Wiemy już też co to była tawerna, kim byli Indianie,czym handlowali z przybyszami, co to jest bocianie gniazdo i od kogo nazwę wzięła Ameryka. Można też było posłuchać piosenki „Piraci z Karaibów” i oczywiście potańczyć.

Mamy nadzieję na nowe, inspirujące spotkania w tym roku. Witaj przygodo!