Klasa Ekomaniaków

kl. 1-3

kl. 4-8

Już po raz ósmy w ramach akcji Narodowe Czytanie czytaliśmy wybitne utwory należące do kanonu naszej literatury. W tym roku był to zbiór zatytułowany Nowele polskie. Utwory te towarzyszyły Polakom, kiedy pod zaborami walczyli o suwerenność naszej Ojczyzny. Dziś utwory te nie straciły nic na swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.

6 września  społeczność uczniowska miała okazję zapoznać się z nowelą „Dym” naszej patronki Marii Konopnickiej. Narodowe Czytanie w naszej szkole rozpoczęła dyrektor szkoły pani Joanna Bartczak. Następnie prezentację noweli kontynuowała pani Agnieszka Ptak. W  świat Marcysia i jego matki przenieśli nas także uczniowie klas szóstych i siódmych. Jak zawsze  przeżyliśmy niezapomniane  chwile i doświadczyliśmy radości, jaką daje wspólne czytanie.

Przeczytaj :)