W naszej szkole, ze względu na brak możliwości przeprowadzenia zajęć z pływania, nie zdobywamy odznaki pływaka – wodniaka. Mamy natomiast  świetne warunki i odpowiedni sprzęt do realizacji zajęć  z badmintona (sprzęt zakupiono z dotacji Urzędu Miasta w Jaworzynie Śląskiej). Jest to jedna z propozycji alternatywnych sprawności programu Sprawny Dolnoślązaczek. Nasi młodzi mistrzowie z klasy I b i I c przez kilka ostatnich zajęć zdobywali umiejętności właśnie z tej dyscypliny sportu. Wszyscy zapoznali się ze sprzętem – lotką i rakietką oraz wykonywali następujące zadania na odznakę badmintonisty: pierwszaki utrzymywały w równowadze 1-2 s na dłoni rakietkę ustawioną pionowo, chwytały w „dół koszulki” lotki rzucone od dołu przez partnera, celnie trafiały lotką na naciąg leżącej pomiędzy stopami rakietki oraz trafiały lotką do celu, czyli leżącego hula-hoop w odległości 1,5 m.

Były również próby odbicia lotki rakietką, co trzeba przyznać niektórym wychodziło całkiem nieźle.

Jesteśmy dumni z kolejnej odznaki. Wiemy, że aktywne dzieci radzą sobie lepiej w szkole.

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza 10 w każdy wtorek w godzinach 12.00-17.00.