W dniu 9 kwietnia odbyły się w Magnolii warsztaty wielkanocne dla klas pierwszych i drugich. Świąteczne zajęcia były bogate w aktywne formy pracy z dziećmi. W programie odbyło się spotkanie z Zajączkiem Wielkanocnym, prelekcja i opowieści o tradycjach i obrzędach związanych z Wielkanocą.

Dzieci bardzo chętnie i z radością dekorowały mazurki oraz ozdabiały pisanki. Nie zabrakło malowania farbami figurek baranków i kurczaków. W przerwie zaciekawienie wzbudził jarmark wielkanocny. Zajączkowi tropiciele i poszukiwacze pisanek zdobywali punkty za znalezione jajeczka. Na zakończenie warsztatów był tradycyjnie słodki poczęstunek i herbatka.