W maju obchodzimy Święto Szkoły – rocznicę urodzin naszej patronki Marii Konopnickiej, która  była wspaniałą  pisarką. Pomimo wielu przeciwności losu nigdy się nie poddawała. Samotnie wychowywała i utrzymywała sześcioro dzieci, a przy tym rozwijała swoje pasje. Kierowała swoje  utwory przede wszystkim do najmłodszych, gdyż doskonale znała ich potrzeby. Napisała wiele utworów, które dzieci  bardzo chętnie czytają. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała  wystawę poświęconą życiu i twórczości Marii Konopnickiej. Ekspozycję  uatrakcyjniły prace plastyczne wykonane przez  uczniów naszej szkoły, ilustrujące bohaterów utworów patronki naszej szkoły. Święto Patrona stało się okazją do zwiedzenia wystawy i przeprowadzenia ciekawych lekcji języka polskiego, na których uczniowie poszerzyli swoją wiedzę  o życiu i twórczości Marii Konopnickiej.