Nasza szkoła przyłączyła się do projektu UNICEF-u ” Szkoła z prawami dziecka”.  W ramach akcji przeprowadzony został cykl zajęć poświęconych rozumieniu praw dziecka w codziennym życiu ,operatorzy nagrywali filmy przedstawiające możliwości przeciwstawiania się agresji i przemocy. Został zorganizowany także  konkurs plastyczny na LOGO „STOP PRZEMOCY W SZKOLE” oraz happening uliczny, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

Najciekawsze pomysły na logo miała Julia Plizga, Karolina Dudoń i Igor Jacukiewicz. Prace zwycięzców zostały rozwieszone na tablicach informacyjnych w Jaworzynie, Czechach ,Piotrowicach, Nowicach podczas happeningu.