Nabór – klasy VIII

Od 2011 r. obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jego data, wyznaczona na 1. marca, upamiętnia wyrok śmierci, wykonany tego dnia w 1951 r. na kierownictwie IV Komendy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.

Z tej okazji uczennice klasy II gimnazjum: Marlena Paciuk, Natalia Korzystka i Natalia Kretkowska przygotowały projekt „Żołnierze Wyklęci”, który zaprezentowały swoim koleżankom i kolegom z klas gimnazjalnych i podstawowych na wtorkowych i środowych lekcjach historii.
Dziś odwiedził naszą szkołę Pan Ireneusz Besser – wiceprzewodniczący Rady Miasta w Jaworzynie Śląskiej i przewodniczący NSZZ „Solidarność” w Zakładach Porcelany Stołowej „Karolina”, prywatnie wielki miłośnik i pasjonat historii najnowszej. Podczas „Niedokończonej lekcji historii” w klasie III gimnazjum i klasie VI szkoły podstawowej przybliżył uczniom sylwetki i dokonania „Żołnierzy Niezłomnych”.